Starší přípravky se střetly ve Světlé nad Sázavou

18.10.2023

Turnaj starších přípravek hostila v neděli Světlá nad Sázavou, kde se sešlo třináct týmů z celé republiky.

Turnaje starších přípravek ve Světlé nad Sázavou se zúčastnilo třináct týmů a při pohledu na přehled startujících lze konstatovat, že zastoupení bylo skutečně republikové. S ohledem na počet byly týmy rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Po skupinové fázi navázalo play-off, které vyvrcholilo zápasy o umístění.
Do bojů o medailové příčky postoupily rovnoměrně dva zástupci z Čech a Moravy. V zápase o 3. místo Baník Ostrava přehrál FK Pardubice, ve finále na sebe narazily dívky SK Slavia Praha a Lokomotivy Brno, kdy si celkové vítězství nakonec připsal pražský celek. Slavnostního vyhodnocení turnaje se ujaly Eva Haniaková, legenda českého ženského fotbalu a Aleš Meloun jako zástupce Komise ženského fotbalu FAČR.

"Byla jsem oslovena panem Markem Opočenským, zda bych předala ocenění v rámci turnaje starších přípravek ve Světlé nad Sázavou. Ráda jsem souhlasila. Jednak jsem jako trenérka s děvčaty Sparty vyhrála dva předešlé turnaje, pořádané ve Světlé nad Sázavou, ale i z důvodu, že vždy organizace díky "správcové" Ditě Pohnětalové byla perfektně zvládnutá. Byla jsem mile překvapena, že úroveň letošního turnaje byla velmi dobrá. Chválím děvčata z Brna, Ostravy, Slavie a Pardubic, která se umístila na prvních čtyřech místech. Uznání a pochvalu ale zaslouží i ostatní týmy za výkony a za bojovnost. Vždy ráda přijmu možnost se těchto turnajů dívčích nadějí zúčastnit," uvedla Eva Haniaková.
Pořadí:

1. SK Slavia Praha